31 Mart 2017 Cuma

YİNE YENİDEN VAZGEÇİLMEZİM KURUKAFA :)

        Herşey jean pantalonla başladı :) Yaptığım kombin onun etrafında şekillendi. Hakkını yemeyim ayakkabı pantalonla yarışır starlıkta ama benim starım jean pantalondu :) Pantalonun malum özelliği kurukafa desenlere sahip olması. Onu özel kılanda kot üzerine baskı değil, kumaşa desenin dokuma olması. Böylece defalarca yıkansa da bozulmuyor.
        Botlara gelirsek çok sevdiğim fakat oldukça az giydiğim bir bot. Çünkü yaklaşık 2 kilo ağırlığındalar :) Üzeri tamamen kurukafa metal kaplı ve bu da botu fazlaca ağır yapıyor.
        Üstü tamamlayacak tişörtü tercih ederken, aynı renklere sahip fakat yoğunluğu fazla olan renklerin tam zıttı olması gerekti. O yüzden antrasit renk kot üzerine beyaz kurukafa desen olmasından ötürü, beyaz rengin üzerinde antrasit kurukafa renk tişört tercih ettim. Böylece antrasit renk ile beyaz renk dengesini, birbirini boğmadan sağlamış oldum. Her zaman dediğim gibi detaylar bütünü oluşturur :)
        Dönem dönem moda olan sonra tedavülden kalkan kısa kollu tişört içine body giyme dönemi vardı. Hatta bunu bazı markalar kısa kollu tişörtlere ek kol ekliyerek sanki üst üste giymiş gibi tek parça yaptılar. Bende buradan ilham alarak içime tül bady, üzerine tişört giydim :) Ayakkabı siyah renk olunca, tişörtün içine giydiğim tül bodyide siyah tercih ettim. Böylece baştan aşağıya renk bütünlüğü birlikte iyi bir uyum sağladığımı düşünüyorum.
         Tişörtün üzerindeki antrasit taşlı kurukafayı tamamlayan aynı renkte zincir taktım. Bu tişörtün hem v şeklindeki yakısı için uygundu. Hemde taşın parlaklığını dengeleyip frapan bir görüntüden kurtarıp, gotik bir hava veriyordu.
          Çanta tercihi olarak, ayakkabının üzerindeki kurukafa metallerin aynısına sahip bir çanta ile kombini tamamladım.
          Son olarak makyajımda da bu senenin trendi olan siyah ruj kullandım. Siyah çok sert bir ifade yarattığı için gözümü mümkün olduğunca daha aydınlık gözükmesine dikkat ettim. Bu yüzden yarım eyeliner çektim. Böylece göz kapağımda sadece kenarlarda eyeliner olup, göz pınarlarıma doğru eyelinerın olmaması yüzüme daha fresh bir hava verdi. Dudakta siyah ruj oldukça marjinal olmasına karşın, gözdeki hafiflik iyi bir denge oluşturdu.    
         Şimdi dudakta marjinal renkler moda...Moda olsada olmasada bu renkler bana çok uzak değil...Geçmişte kullanıyordum. Hatta blogtada bir kolye yapımını anlattığım yazımda yeşil renk dudağımda var :) http://pinaryargici.blogspot.com.tr/2015/07/kolye-yapma-seruvenim.html )
         Makyaj ve giyinmek benim için ihtiyaçtan öte bir tutku... Bu yüzden kıyafet kombinlerken biraz fazla detaycıyım :)
                             Göz makyajımda kullandığım yarım eyelinerın yakın resmi...


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder