16 Şubat 2017 Perşembe

CİHANGİR 3,5 YAŞINDA İNGİLİZCE ÖĞRENME SERÜVENİ DEVAM EDİYOR :)

       Cihangir'in ingilizceye nasıl başladığını daha önce yazmıştım. Bu yazıyı okumak isteyenler için lütfen buraya tık tık :)
       Geçen süre zarfı içinde Cihangir'in ingilizce kelime dağarcığı arttı. D&R'dan satın aldığım resimli ingilizce kartlar, bir çok kelimeyi kolayca öğrenmesini sağladı. İlerleyen zamanda da bir internet alışveriş sitesinde "Edukids english flash cards" eğitici oyun kartlarına rastladım ve bunları da satın aldım. Bir kaç kelime dışında, kelimelerin çoğu D&R'dan satın almış olduğum ingilizce kelimeler ile benzer çıktı. Genel fark kartların karton kalınlıkları oldu :) D&R'daki kartlar daha ince bükülebilir iken, Edukids'in kartları bükülmeyen, kalın kartondan yapılmış ve daha dayanıklı...
        Bu kartlar sayesinde oyun tadında, kolayca kelimeler hafızasında kalıyor ve çok çabuk öğreniyor. Konuyu toparlamak gerekirse Cihangir bugüne kadar öğrendiği tüm ingilizce kelimeleri evde öğrendi ve öğrenmeye de devam ediyor... Cihangir'in kelimeleri ingilizce söylediği videoyu da seyirlerinize sunarım.
         Herkese çocuklarıyla bol oyunlu, sağlıklı ve mutlu günler dilerim...

D&R'dan almış olduğum ingilizce kelime öğreten kartlar ( Everday words flash cards in english)Edukids'e ait olan kartlar ( Edukids english flash cards )


2 yorum: