27 Haziran 2015 Cumartesi

BABYSHOWERIM İÇİN NELER YAPMIŞIM NELER :)

    Cihangir'e hamileyken 1. aydan 8. aya gelene kadar, bulduğum her yere kıvrılıp uyuyan biri haline dönüştüm :) Evde akşam yemeğini yer yemez, hemen yatar uyurdum. Gel gör ki 8.aya girdiğim zaman işler tersine döndü. Gece hiç uyuyamıyordum. Evde sürekli geziniyordum. Bu uykusuzluğu değerlendirmeye karar verdim. Babyshowerım için hazırlıklar yapmaya başladım.


    İlk olarak partime davet edeceğim misafirlerime, kendi el emeğimle güzel bir davetiye hazırlamakla işe koyuldum. Tüm malzemeleri Eminönünden ve Cağaloğlundan temin ettim.
    Autocad programında bebek donu şekli çizdim. Çizdiğim bebek donunu kalın bir kartona aktardım ve kalıbımı çıkardım. Almış olduğum mavi kartonu bu kalıpla keserek, davetiye zarflarımı oluşturmaya başladım. Davetiye zarfımı daha şirin hale getirmek için ilikli iğne ile mavi kurdele kullandım. Davetiye zarflarının üzerine, kişilerin isimlerine özel "Cihangir'in tatlı Aslı teyzoşu" gibi yazılar yazdım. Bunu da bu ilikli iğne ile kurdelenin altına tutturdum. Davetiyeyi ise babyshower ürünleri satan bir yerden temin etmiştim. Bu davetiyeyi kendi yapmış olduğum bebek donu şeklindeki zarflara koyarak, misafirlerime ulaştırdım. (2013 yılında yapmış olduğum bir davetiye olduğu için yapım aşamalarının resmi yok. Elimden geldiğince anlatmaya çalıştım.)


   Daha sonra kapı karşılama paneli ve fotograf çektirmek için babyshower çerçevesi aramaya koyuldum. Kafamdaki modeli yapabilecek bir baskı merkezi ile anlaşarak hem bunları, hemde etiket, sticker ve peçeteliklerimin baskı işlerini hallettim.      Her misafirime espirili bir karşılama ile hoşgeldiniz demek istedim. Ucunda emzik olan kendi yapmış olduğum kolyelerimi, bizzat onlara takarak karşıladım. Bu amaçla Eminönünden emzik, zincir, kurdele ve takı materyalleri aldım. Sonra bu şirin kolye kendiliğinden ortaya çıktı.


      Misafirlerimden bu güzel günü ölümsüzleştirmek adına, yazı yazmalarını rica ettim. "SİZ YAZIN CİHANGİR YILLAR SONRA OKUSUN" başlığı ile hatıra blok notu bastırdım. Misafirlerimde birbirinden güzel ve eğlenceli yazılar yazdılar. Cihangir okumaya başlar başlamaz gerçek sahibine teslim edilmek üzere, şimdilik bendeler :) Tabi misafirlerimi uğurlarken bu güzel gün için teşekkür mahiyetinde, hemde hatıra kalması için küçük hediyeler hazırladım. Eminönünden mavi renk, önünde küçük emzik süsleri olan biberonlardan aldım. Arkasına silikon tabancası ile mıknatıs yapıştırdım. Bu biberonların  içine isterseniz şekerde koyabilirsiniz. Ben buzdolabı süsü yapmayı tercih ettim. Çünkü içine, biberonu koyacağım hediye kutusu ile birlikte, aynı renkte küçük lokum külahları da almıştım.  Ben şeker yerine lokum tercih ederek, bu külahların içine koydum.


     İçinde "Biberon buz dolabı süsü" ve "lokum külahları" olan hediye paketleri hazırladım. Teşekkür yazısı etiketini, hediye kutularına bağlarken turkuaz ve mavi renk kurdele kullandım. Etiketlerin üzerine mavi uğur böceği yapıştırdım. Hediye kutularımı daha şirin olması için, mavi ördek yapıştırarak süsledim. Ortaya böyle sevimli hediyelikler çıktı :)


    Elimden geldiğince her ayrıntıyı düşündüm. Misafirlerime ikramlarımı sunarken peçeteliklerin konseptime uygun olmasına özen gösterdim. Ortası mavi kurdele ve üzerinde değişik fontta Cihangir yazılı peçetelik baskıları aldım. Peçetenin etrafına doladıktan sonra zımba ile birleştirdim.


    Çocukluğumuzun şekeri olan "spiral yuvarlak şekerlerden" aldım. Her birinin üzerine tek tek kestiğim "Cihangir Geliyoooor" stickerlerını yapıştırdım. Şekerleri sunmak için, Eminönünden hazır süslü strafor aldım ve bu strafora şekerleri sapladım. Eşim fotograf çekerken şekerleri sapladığım straforu maalesef atlamış...


   Tabi ben bu kadar şeyle uğraşırken eşimde boş durmadı. Eşimle birlikte kedi kafası fonlu "CİHANGİR" yazılı banner yaptık :) Her zaman " ben çok şanslı bir kadınım" derim. Bu hayattaki en büyük şansım, onun gibi anlayışlı ve aynı zamanda becerikli bir eşe sahip olmak. El becerisi çok iyi olmakla birlikte, harika yemekler de yapar. "Canım koçişkom benim" diyesim geldi :))
    Son olarak ikramlıklarımın bazılarını süslemek için, uzun kürdanlara "Cihangir Geliyoooor" stickerlarını önlü arkalı yapıştırdım. Bu süslü kürdanları cupkeklere sapladım.
     Babyshower için kendi yaptıklarımın yanı sıra o gün ile ilgili diğer tüm detayları görmek için lütfen BURAYA tıklayınız.
2 yorum:

  1. Gerçekten büyük emek harcanmış çok güzel görünüyor hersey ;)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim Gülşah Hanım... Hamileyken uykusuzluğun iyi tarafı da oldu :)

      Sil