20 Ekim 2015 Salı

KIYAFET VE AKSESUARLARDA DANTEL MODASI


      Bu aralar çok sevdiğim blogumdan biraz uzak kaldım. Malum evden çalışıyorum. İşlerin yoğunluğu ile birlikte, evde tatlı ve heyecanlı bir değişimde var. Cihangir'in odasını yapıyoruz. Cihangir'e yapacağımız oda, eşya ile dolu olunca kullanılan mobilyanın gitmesi, baza altındaki eşyaların ortaya çıkıp, nereye konulacağı gibi yer sorunu çıkması ve çocuk odası seçimi haftalarımızı aldı. Bir sonraki yazım "Cihangir'in odası" olacak. Bunu da buraya eklemeden geçemeyeceğim :) Tabii tüm bunların yanında davetlerde olunca, yoğun geçen 3 hafta oldu. Bu kombinimde geçtiğimiz hafta, yatta yapılan bir davetten :)


    Güzel bir akşam için hazırlanmanın keyfi, bir başka oluyor. Geçen senede aynı davete katıldığım için, kendimi tekrar etmeden kıyafet seçmeye özen gösterdim. Geçen sene pantolon ve büstiyer giymiştim. Bu sene etek giymeyi tercih ettim. Adım atmada sıkıntı yaşatmayacak ve aynı zamanda rüzgarda açılmayacak, açılsa bile elimle tutup çekiştirmeyeceğim bir etek tercih ettim :)


      Siyah renk, L yırtmaçlı, tiril tiril bir etek giydim. ( L yırtmacın özelliği rüzgar çıktığında açılan yırtmaçtan L şeklinde mini etek formuna dönüşmesi.)  2 sene önce almış olduğum bu eteği, hakkını verebilecek bir yerde giymek için bekletiyordum. Doğru yeride buldu :)     Üstüne "m yaka" formunda dar kesim siyah bluz giydim. Tamamen siyah renk giydiğim için ayakkabıyı bordo renk seçtim. Geçen seneki davete, yatta rahat yürümek için dolgu topuk tercih etmiştim. Fakat bu sene giydiğim eteğe, topuklu ayakkabıyı yakıştırdım. Gerek kokteyl, gerek yemekte zaten oturulduğu için, hiç sıkıntı yaşamadım. Gerçi ayakta da gayet rahattım :)    Dantel bu sene hem kıyafetlerde, hemde aksesuarlarda çok moda. Bende bu kombinin havasını yükseltmek için dantel çorap kullandım. Dantel çorap, bordo ayakkabı ile buluşunca hoş bir görüntü ortaya çıktı :) Boynuma küçük bir tek taşa sahip zarif bir kolye taktım. Fakat çok klişe olmakla birlikte, zayıf bir görüntü oldu :) Kolye olarak, dantel formunda bir takı tercih ettim. Böylece hem çoraptaki dantel detayına uyumu, hemde "m yakanın" şekline uygunluğu bakımından daha doğru bir tercih olduğunu düşünüyorum.


               Zımba detayları ile birlikte bordo biyeye sahip, siyah deri clutch çanta kullandım.


    Saçımı "kırık fön" yaptırdım. Kırık fön saçlarda düğün vari bir maşa etkisinden uzak, doğal dalga verilmesini sağlıyor. Tabii benim saçlarım uzun olunca, dayanması uzun sürmüyor :) Gecenin ilerleyen saatlerinde bozulup düz fön görünümüne dönüşeceğini bildiğim halde, yine de "kırık fön" çektirdim :) Herşeye rağmen saçlarımda bu tür uygulamalar yapmayı seviyorum...


   

2 yorum:

  1. İnanmanı dileyerek seni çok sevdiğimi,kanımın çok ısındığını söylesem beni anlarsın eminim Pınar kızım.Yine çok asil,yine gayet bakımlı ve yine çok güzelsin yavrum.Yüzündeki o güzel gülüş hiç bitmesin ve mutluluğunuz daim olsun,Allah sizi korusun,evladınızla çok güzel günler yaşayın.Sağlıcakla kalın Pınarcığım.Ece teyzeniz:))

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Sevgili Ece teyzecim tüm kalbimle size inanıyorum. Çünkü kalp kalbe karşı :) Bende size karşı aynı duygular ile yaklaşıyorum. Bu blogun bana kattığı güzel insanlardan biri de sizsiniz. Sizi tanımış olmaktan çok mutluyum. Samimiyetiniz ve güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Allah sizi korusun ve tüm güzellikleri karşınıza çıkarsın. Yüzünüz hep gülsün inşallah. Size kucak dolusu sevgiler ve öpücükler gönderiyorum :)

      Sil